تبلیغات
قرآن و عترت
تصویر منتخب
صفحات ویژه قرآن و عترت
سامانه پیامک قرآن و عترت
امکانات معنوی
لوگوی دوستان
صبر

گسترش جوامع شهری، بیشتر شدن تعداد افراد پایتخت‌نشین، افزایش روز افزون خودروها و محدود بودن فضای شهری باعث شده، افراد زیادی هر روزه مقداری از وقت خود را در ترافیک بگذرانند، هر چند استفاده از وسایل نقلیه عمومی نظیر مترو و اتوبوس باعث کمتر در ترافیک ماندن است اما شلوغ بودن بیش از حد و نداشتن فرهنگ درست استفاده از این وسایل دلیل بر دوری از استفاده از آن است.
از آنجا که تأخیر در انجام کارها، افزایش آلودگی هوا، افزایش آلودگی صوتی و خستگی و استرس ناشی از در ترافیک ماندن مشکلاتی است که به هیچ عنوان نمی‌توان از آن‌ها به راحتی گذشت باید به فکر راهکارهایی برای حل آن‌ها بود.
یکی از المان‌هایی که شاید نتوان با آن مسئله را حل کرد اما باعث آرامش و کمتر شدن استرس می‌شود صبر است، رفتاری که شاید این روزها همه‌ ما آن را فراموش کرده‌ایم و کمتر نقشی در زندگی این روز‌هایمان ندارد.
زندگی در دنیای ماشینی و مدرن دارای مشکلاتی است که فقط در صورتی که در مقابل آن‌ها صبر و شکیبایی کرد می‌توان به اهداف خود رسید و از زندگی لذت برد؛ صبر کردن فقط در ارتباط با زندگی مادی نیست بلکه زمانی که شما به زرق و برق‌ دنیا و جاذبه گناه نه می‌گویید و بر آن چشم بسته‌اید یعنی در مقابل آن صبر کرده‌اید.
صابر بودن یکی از ویژگی‌هاییست که علاوه بر پیامبران افراد بزرگی همچون حضرت زینب(س) نیز به آن مزین بوده‌اند و اهمیت آن تا جایی است که در آیه قرآن ذکر شده است خداوند صابران را دوست دارد(آل‌عمران/۱۴۶) و یا در آیه دیگری بیان شده است که صابرین دارای پاداش بزرگی خواهند بود. (هود/۱۱)
ادامه مطلب
برچسب ها :


نظر

| | | دوشنبه 22 خرداد 1396 | |سید حسین میراکبری شیرآباد |